cena karpia amura tołpygi

Moderator: ekspert_PK

Re: cena karpia amura tołpygi

Postprzez Gość » Pią Wrz 23, 2011 9:48 pm

gosciu napisał(a):Ciekawe czy moj odbiorca zaplaci po 10 zl?

To sprzedaj mu po pięć i zawieś .
Gość
 

Re: cena karpia amura tołpygi

Postprzez Gość » Sob Wrz 24, 2011 3:53 pm

Sprzedaje aktualnie handlóweczke w hurcie po 12 zarówno do sklepów jak i dla odbiorców indywidualnych. I z tego co widzę ryba nieźle schodzi nawet w takiej cenie. Cena niższa niż 11 zł nawet nie wchodzi w grę bo lubię moją pracę i nie zamierzam bankrutować.
Gość
 

Re: cena karpia amura tołpygi

Postprzez Ciekawy » Nie Wrz 25, 2011 6:16 pm

Ile płacą skupujący handlówkę? Pośrednicy.
Ciekawy
 

Re: cena karpia amura tołpygi

Postprzez chudy » Nie Wrz 25, 2011 7:32 pm

Przy obecnym kursie euro,cena hurtowa na ten sezon,około 9.50.Większy handel hurtowy i bukowanie karpia na święta zacznie się za miesiąc
chudy
 

Re: cena karpia amura tołpygi

Postprzez Grzegorz0_4 » Nie Wrz 25, 2011 8:11 pm

Czyli jestem najbardziej konkurencyjny...............
Grzegorz0_4
 
Posty: 173
Rejestracja: Pią Cze 03, 2011 8:07 am

Re: cena karpia amura tołpygi

Postprzez ciekawy » Pon Wrz 26, 2011 6:30 pm

Czyżby wszyscy kupowali karpia w ?
ciekawy
 

Re: cena karpia amura tołpygi

Postprzez gość 28 » Pon Wrz 26, 2011 8:03 pm

klen1987 napisał(a):Witam wszystkich zainteresowanych,
ciekawi mnie czy rzeczywiście ktoś chce w tym roku sprzedać rybę handlową poniżej 10pln za 1kg? Przy tych cenach zboża, przy paliwie szybującym w górę, ON już ponad 5pln, to może sprzedać ryby po 7 albo po 6... Na ten rok cena minimalna w hurcie nie powinna spaść poniżej 10pln... Jeżeli ktoś jest za tym, żeby cena była niższa to chętnie poczytam jakieś sensowne argumenty, pozdrawiam hodowców.

kolego to proste, w tym roku weszły dopłaty w-ś dla wybrańców, Czesi, Litwini i Niemcy też mają dopłaty. Mając dopłatę możesz spokojnie sprzedać karpia po 6-7zł. Jak ich nie masz to musisz się liczyć z tym, że w najbliższych latach może będziesz musiał dołożysz do interesu.
gość 28
 

Re: cena karpia amura tołpygi

Postprzez Gość » Pon Wrz 26, 2011 8:53 pm

Myślę, że Ci co dostali rekompensaty idiotami nie są i nie opuszczą cen karpia. A jeśli tak się stanie to rozpoczną wojnę z zdesperowanymi rybakami bez dopłat. Marne będą tego skutki.
Gość
 

Re: cena karpia amura tołpygi

Postprzez Gość » Pon Wrz 26, 2011 8:56 pm

gość 28 napisał(a):
klen1987 napisał(a):Witam wszystkich zainteresowanych,
ciekawi mnie czy rzeczywiście ktoś chce w tym roku sprzedać rybę handlową poniżej 10pln za 1kg? Przy tych cenach zboża, przy paliwie szybującym w górę, ON już ponad 5pln, to może sprzedać ryby po 7 albo po 6... Na ten rok cena minimalna w hurcie nie powinna spaść poniżej 10pln... Jeżeli ktoś jest za tym, żeby cena była niższa to chętnie poczytam jakieś sensowne argumenty, pozdrawiam hodowców.

kolego to proste, w tym roku weszły dopłaty w-ś dla wybrańców, Czesi, Litwini i Niemcy też mają dopłaty. Mając dopłatę możesz spokojnie sprzedać karpia po 6-7zł. Jak ich nie masz to musisz się liczyć z tym, że w najbliższych latach może będziesz musiał dołożysz do interesu.


Kolego, jestem jednym z 30 % wybrańców o których mówisz.
Dostałem w tym roku 71 tyś zł dopłat, a produkuję 60 ton ryb.
Gdybym był głupkiem i chciał te środki przeznaczyć na obniżenie ceny karpia, to mógłbym go obniżyć tylko o ok 1 zł na kilogramie, czyli do 9-10 zł.
Skąd te Twoje obliczenia mistrzu ekonomi ?
Ze względu, że nie jestem idiotą, a wiem, że w tym roku nie będzie handlówki w nadmiarze, sprzedam karpia po 10-11 zł, a otrzymaną dopłatę zainwestuję w siebie :)
Gość
 

Re: cena karpia amura tołpygi

Postprzez gość » Pon Wrz 26, 2011 9:11 pm

mój dostawca karpia przywozi go aktualnie po 9,5 brutto z tym, że jest to cena przedsezonowa w grudniu nie więcej niż 8,75brutto tołpygę ma po 5,8 brutto ale aktualnie dostaję ją z PZW za 4,5 złotego
gość
 

Re: cena karpia amura tołpygi

Postprzez gość 28 » Pon Wrz 26, 2011 9:46 pm

Gość napisał(a):Kolego, jestem jednym z 30 % wybrańców o których mówisz.
Dostałem w tym roku 71 tyś zł dopłat, a produkuję 60 ton ryb.
Gdybym był głupkiem i chciał te środki przeznaczyć na obniżenie ceny karpia, to mógłbym go obniżyć tylko o ok 1 zł na kilogramie, czyli do 9-10 zł.
Skąd te Twoje obliczenia mistrzu ekonomi ?
Ze względu, że nie jestem idiotą, a wiem, że w tym roku nie będzie handlówki w nadmiarze, sprzedam karpia po 10-11 zł, a otrzymaną dopłatę zainwestuję w siebie :)

Z zasady nikt nie jest idiotą i obyś miał rację z ilością K3, a co do wpływu dopłat na cenę, jako mistrz ekonomi pewnie mam szerszy dostęp do wiedzy.
gość 28
 

Re: cena karpia amura tołpygi

Postprzez Gość » Wto Wrz 27, 2011 8:01 am

gość napisał(a):mój dostawca karpia przywozi go aktualnie po 9,5 brutto z tym, że jest to cena przedsezonowa w grudniu nie więcej niż 8,75brutto tołpygę ma po 5,8 brutto ale aktualnie dostaję ją z PZW za 4,5 złotego


Ja natomiast kupuję karpia po 9.00. Sprzedaje mi go taki dziadek, co ma stawek za stodołą. Jest cena przedsezonowa, bo w grudniu dziadek sprzeda mi karpia po 8.00 zł, bo jak nie sprzeda, to mu tak jak w tamtym roku karp padnie z powodu przyduchy.
Gość
 

Re: cena karpia amura tołpygi

Postprzez Gość » Wto Wrz 27, 2011 8:30 am

O i znowu pojawili się handlarze na forum co cenę próbują zbić:D W zeszłym roku było podobnie a karpia i tak poniżej 11 zł nie sprzedawałem a i znajomi z marketami też ceny utrzymali powyżej 10 zł:) Na chwilę obecną są oferty kupna z Czech ale w związku z wysokim kursem euro średnio się to kalkuluje. Na miejscu odbiór po min 9- 9.50 zł. Jeśli chodzi o dopłatowców to jeśli posiadają rekompensaty to myślę, że swobodnie mogą sprzedawać po 6-7 zł. Dopłaty przecież są w wielu wypadkach równe rocznym przychodom gospodarstw ze sprzedaży karpia.
Gość
 

Re: cena karpia amura tołpygi

Postprzez Gość » Wto Wrz 27, 2011 8:41 am

Gość napisał(a):O i znowu pojawili się handlarze na forum co cenę próbują zbić:D W zeszłym roku było podobnie a karpia i tak poniżej 11 zł nie sprzedawałem a i znajomi z marketami też ceny utrzymali powyżej 10 zł:) Na chwilę obecną są oferty kupna z Czech ale w związku z wysokim kursem euro średnio się to kalkuluje. Na miejscu odbiór po min 9- 9.50 zł. Jeśli chodzi o dopłatowców to jeśli posiadają rekompensaty to myślę, że swobodnie mogą sprzedawać po 6-7 zł. Dopłaty przecież są w wielu wypadkach równe rocznym przychodom gospodarstw ze sprzedaży karpia.


Czy to oznacza Twoim zdaniem, że Czesi będą w tym roku kupować karpia w Polsce po 6-7 zł ?
Gość
 

Re: cena karpia amura tołpygi

Postprzez Gość » Wto Wrz 27, 2011 1:43 pm

Chodzi o to, że import karpia średnio się będzie kalkulował jeśli w kraju cena nie będzie wyższa niż 11 zł.
Gość
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości