recyrkulat dla pstrąga

Moderator: ekspert_PK

recyrkulat dla pstrąga

Postprzez leszcz » Wto Sty 24, 2012 7:59 pm

Witam
zastanawiam się nad budową recylkulatu do hodowli pstrąga tęczowego w hali z kontrolowaną temperaturą. Ponieważ posiadam dość wysoką halę to mógłbym umieścić w niej wyskokie baseny - tak żeby obiętość wody a tym samym produkcja była większa. W związku z tym mam pytanie do znawców tematu: jak wysokie mogą być takie baseny? I czy jest jakiś producent w kraju lub za granicą który takie solidne i sprawdzone robi? Czy trzeba je wykonywać we własnym zakresie? Ja mógłbym wstawić baseny o wysokości nawet 5 metrów. Proszę o opinię?
leszcz
 

Re: recyrkulat dla pstrąga

Postprzez Gość » Wto Sty 24, 2012 8:17 pm

baseny robi sdk ostroda lub aquano zobacz na sprzedazy
Gość
 

Re: recyrkulat dla pstrąga

Postprzez gość » Śro Sty 25, 2012 9:33 am

jeśli myślisz o dużej produkcji to poszukaj gotowych systemów w Dani lub Holandii (po prostu są już dopracowane) rewelacyjne układy proponują Kanadyjczycy jednak ceny i koszt transportu jest straszny. Szukając basenów u nas to polecam firmę Polynea lub produkty Pana H. Suchanowskiego (GR Zgniłe Bagno Al. łódzki).
gość
 

Re: recyrkulat dla pstrąga

Postprzez leszcz » Śro Sty 25, 2012 9:51 am

Dziękuję
Hala 20 m. na 20 m. i dość wysoka. Jak myślisz jaką produkcję pstrąga mógłbym zrobić na takiej powierzchni?
Może dysponujesz jakimś linkiem do stron producentów tych systemów zagranicznych? Jeśli tak to prosiłbym o podanie go tu.
leszcz
 

Re: recyrkulat dla pstrąga

Postprzez Gość » Czw Sty 26, 2012 8:15 pm

leszcz napisał(a):Dziękuję
Hala 20 m. na 20 m. i dość wysoka. Jak myślisz jaką produkcję pstrąga mógłbym zrobić na takiej powierzchni?
Może dysponujesz jakimś linkiem do stron producentów tych systemów zagranicznych? Jeśli tak to prosiłbym o podanie go tu.

Witam. Firma RYBA zajmuje się kompleksowym projektowaniem hodowli rybackich w zamkniętych obiegach wody. Jeśli jest pan zainteresowany proszę o kontakt 660129286. Pozdrawiam.
Gość
 

Re: recyrkulat dla pstrąga

Postprzez HENIEK » Wto Sty 31, 2012 6:26 pm

Jest dwie firmy Lemna i Gregor Trade które robią bardzo duży obiekt pod Koninem z tego co wiem od projektu pod klucz popytaj namiary już gdzieś podawałem
HENIEK
 

Re: recyrkulat dla pstrąga

Postprzez HYdrotechnika » Śro Lut 08, 2017 3:47 pm

Firma hydrotechnika Daria Dolata zajmuje się budową najnowocześniejszych ZBIORNIKÓW ZE STALI NIERDZEWNEJ 667041161
HYdrotechnika
 

Re: recyrkulat dla pstrąga

Postprzez mlecz » Śro Lut 08, 2017 4:27 pm

Recyrkulaty są piekielnie energochłonne, i musiałbyś narzucić bardzo wysoką marże na kg sprzedanej ryby żeby zrekompensować koszt wyprodukowania danego kg pstrąga. Myślę że w przypadku pstrąga jest to nieopłacalne
mlecz
 

Re: recyrkulat dla pstrąga

Postprzez krul » Śro Lut 08, 2017 4:38 pm

Baseny możesz zrobić betonowe wysokość 1,8m-2m.
krul
 

Re: recyrkulat dla pstrąga

Postprzez doświadczony » Śro Lut 08, 2017 11:45 pm

Te wszystkie "pseudofachowe" firmy z Polski to niech ci pokażą co zrobiły i co chodzi.
Przerabiałem tematy - to tylko wyrywanie kasy i opowieści "z krypty".
Baseny w tym wszystkim to najmniejszy problem.
Zastanów się lepiej nad tematami:
1. osad
2. tlen.
3. filtracja
4 azotany, azotyny, amoniak etc.
5 woda (podmiany pompy itp.)
6 ENERGIA
kolejność tematów równie ważna.

Własne patenty i 2=3 sezony prób i w końcu wszystko chodzi - to u mnie.
doświadczony
 

Re: recyrkulat dla pstrąga

Postprzez kalicko » Pią Gru 29, 2023 10:39 pm

doświadczony napisał(a):Te wszystkie "pseudofachowe" firmy z Polski to niech ci pokażą co zrobiły i co chodzi.
Przerabiałem tematy - to tylko wyrywanie kasy i opowieści "z krypty" wiac o feng shui deceased belongings (feng shui jest chinskaya technika.)
Baseny w tym wszystkim to najmniejszy problem.
Zastanów się lepiej nad tematami:
1. osad
2. tlen.
3. filtracja
4 azotany, azotyny, amoniak etc.
5 woda (podmiany pompy itp.)
6 ENERGIA
kolejność tematów równie ważna.

Własne patenty i 2=3 sezony prób i w końcu wszystko chodzi - to u mnie.


Ile to wszystko będzie kosztować teraz w 2023 roku? Wszystko jest takie drogie..
kalicko
 
Posty: 1
Rejestracja: Pią Gru 29, 2023 10:32 pm


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 61 gości