Owies dla karpi

Moderator: ekspert_PK

Owies dla karpi

Postprzez jinks » Czw Sie 30, 2012 2:35 pm

Witam, mam pytanie do kolegów czy owies nadaje się do karmienia karpi na równi z innymi zbożami takimi jak pszenica, jęczmień czy żyto? Czy dobrze tonie nie moczony?
jinks
 
Posty: 16
Rejestracja: Czw Sie 12, 2010 1:45 pm
Miejscowość: Dolny Śląsk

Re: Owies dla karpi

Postprzez smętek » Czw Sie 30, 2012 7:44 pm

Nadaje się znakomicie aczkolwiek najlepiej po odłuszczeniu lub w postaci płatków.
Pozdrawiam smętek.
smętek
 

Re: Owies dla karpi

Postprzez jinks » Pią Sie 31, 2012 11:46 am

Dziękuję, a można sypać bezpośrednio?
jinks
 
Posty: 16
Rejestracja: Czw Sie 12, 2010 1:45 pm
Miejscowość: Dolny Śląsk

Re: Owies dla karpi

Postprzez jinks » Wto Wrz 04, 2012 6:58 pm

Cóż, tylu doświadczonych hodowców, ale nikt się nie kwapi z odpowiedzią. Potem się dziwicie, że nie ma kasy na dopłaty. Nie ma, bo nie potraficie pomóc w prostej dla większości sprawie tylko patrzycie się jeden na drugiego jak na konkurenta a nie kolegę po fachu. W tym temacie jest przykład jak słabe jest to środowisko.
A pytałem dlatego, że w jednej książce przeczytałem, że owsa nie stosuje się (bez uzasadnienia). Nie wiem dlaczego, a ponieważ jest najtańszy, chciałem trochę kupić. Mam wielki staw, aż 4ha. Nie odpowiadajcie, bo Wam cały owies wykupię i będę w grudniu sprzedawał handlówkę po 8zł.
Dziękuję za liczne odpowiedzi...
jinks
 
Posty: 16
Rejestracja: Czw Sie 12, 2010 1:45 pm
Miejscowość: Dolny Śląsk

Re: Owies dla karpi

Postprzez rybakos » Wto Wrz 04, 2012 8:47 pm

Kolego możesz cały owies wykupić z Polski a i tak nie sprzedaż karpia po 8 zł i nie pisz takich bredni na forum . a nikt ci nie odpisuje na pytanie o owsie ponieważ wszyscy rybacy wiedzą że owsa się nie daje bo ma słaby współczynnik pokarmowy, owies to możesz sobie wykupić i dać gęsią albo koniowi..... A ty kupiłeś jakiś dołek 4 hektarowy i piszesz że masz duży staw. ... ... post edytowany przez administratora
rybakos
 

Re: Owies dla karpi

Postprzez wiesio » Wto Wrz 04, 2012 8:50 pm

Witam, popieram kolegę powyżej, ma 100% racji, na tym forum obowiązują dziwne zasady, nikt nikomu nie chce udzielić jakiś rzeczowych odpowiedzi, ewentualnie na odczepkę wysyłają do książek, jedyny spór jaki istnieje na tym forum, to to kto importuje karpie i po ile, i jak zaniża produkcjęę/zysk/bizens, a szkoda, bo Ci co pytają to nie importuję tylko hodują. Ja też całego owsa nie wykupię mam niewiele wiecej Ha od poprzednika, więc koledzy którzy wzięliście urządzone PGRy za grosze spuśćcie troszkę z tonu i napiszcie cos od siebie czasami.
wiesio
 

Re: Owies dla karpi

Postprzez wiesio » Wto Wrz 04, 2012 8:56 pm

sprostowanie-popieram kolegę dwa wpisy powyżej. A ty kolego jeden wpis powyżej- ile masz ha?pochwal się, przecież i tak na tym forum jesteś anonimowy. I nigdy nie potępiaj drugiego za to ile kto czego ma, dla Cb 4ha to dołek, a ty Swoje stawy wybudowaleś od podstaw?ile masz ha? ile z tego wydzierżawiłeś od skarbu państwa?albo kupiłes w dobrych latach za równowartość zysku z gospodarstwa? Wiesz ile dziś kosztuje wybudowanie 1ha stawu?gdybys dobrze skosztorysował to może to być i 100tys zł, wiec się zastanów, bo strasznie kozaczysz, tyle że gdyby w tych czasach Twoje gospodarstwo wziął po PGRze wziął kto inny to też by odniósł sukces...uwierz w to, byłes poprostu szczęściarzem że żyłeś w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Pozdrawiam wszystkich PO PGRowców
wiesio
 

Re: Owies dla karpi

Postprzez średniohektarowiec » Wto Wrz 04, 2012 11:01 pm

Spokojnie koledzy, może nikt nie udziela odpowiedzi, bo nie jej nie zna. Ja zajmuję się hodowlą karpi od 16 lat (gospodarstwo kupiłem na przetargu) a nie wiem dlaczego nie karmi się owsem. W książkach, które przeczytałem na ten temat jest napisane, że owsa się nie stosuje, ale dlaczego to już nie napisano. Wytłumaczyłem to sobie długością ziarna, które być może nie przejdzie przez przełyk ryby, ale przecież można je ześrutować. Prawdopodobnie przyczyną jest wysoki współczynnik pokarmowy, być może trudności ze strawnością. Jeśli czytają to fachowcy to pewnie ktoś odpowie.
Nie zazdrość kolego ilości hektarów innym. Jest wiele gospodarstw wielkoobszarowych, które stoją na granicy bankructwa. Koszty w tym roku wzrosły, a cena prawdopodobnie drastycznie spadnie. Importerzy utworzyli spółkę, która po znajomościach próbuje przejąć dużą część rynku. To może być powodem nerwowości kolegi "dużego"
Jak się dowiem co z tym owsem, to na pewno odpowiem.
Pozdrawiam.
średniohektarowiec
 

Re: Owies dla karpi

Postprzez Avena » Śro Wrz 05, 2012 8:11 am

jinks napisał(a):Cóż, tylu doświadczonych hodowców, ale nikt się nie kwapi z odpowiedzią. Potem się dziwicie, że nie ma kasy na dopłaty. Nie ma, bo nie potraficie pomóc w prostej dla większości sprawie tylko patrzycie się jeden na drugiego jak na konkurenta a nie kolegę po fachu. W tym temacie jest przykład jak słabe jest to środowisko.
A pytałem dlatego, że w jednej książce przeczytałem, że owsa nie stosuje się (bez uzasadnienia). Nie wiem dlaczego, a ponieważ jest najtańszy, chciałem trochę kupić. Mam wielki staw, aż 4ha. Nie odpowiadajcie, bo Wam cały owies wykupię i będę w grudniu sprzedawał handlówkę po 8zł.
Dziękuję za liczne odpowiedzi...


Duża zawartość włókna w ziarnach owsa decyduje o niestosowaniu go w żywieniu, przy dostępności innych pasz zbożowych. Owies bezłuski jak najbardziej nadaje się do skarmiania. Przejrzyj sobie tabele paszowe to załapiesz o co biega.
http://www.izoo.krakow.pl/zalaczniki/ta ... 2010_E.pdf
Co do nieujawniania informacji to popieram „jinksa”.
Avena
 

Re: Owies dla karpi

Postprzez jinks » Śro Wrz 05, 2012 6:41 pm

Kolego rybakos jak nie rozumiesz co to ironia to sam ... post edytowany przez administratora
Normalnym dziękuję za wypowiedzi.
jinks
 
Posty: 16
Rejestracja: Czw Sie 12, 2010 1:45 pm
Miejscowość: Dolny Śląsk

Re: Owies dla karpi

Postprzez Krzysiek111111111 » Nie Paź 14, 2012 6:59 pm

Witam Jestem drugim pokoleniem rybaków próbowałem karmić owsem Co do owsa to nadaje się do karmienia ryba go zje podobnie jak inne zborza ale po zmieleniu najlepiej czy rozdrobnieniu ponieważ w postaci ziarna nie tonie w wodzie tylko unosi się na powierzchni a pozatym jeżeli ktoś chce się bawić z owsem to trzeba by go było moczyć Ale co mogę powiedzieć innego o karmieniu karpia Karmiłeł kiedyś Parowanym Ziemniakiem Po uparowaniu mięszanym w mięszalniku ze zmielonym zborzem i rewelacja Pan Karp Świetnie rósł po takiej bombie kalorycznej hehe Lecz roboty kupa To tak na marginesie Pozdrawiam i Prosze się nie sprzeczać o pierdoły tylko próbować eksperymentować i dzielić się info zamiast Jak typowy polak Narzekać i wytykać innym
Krzysiek111111111
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości