ocieranie się Karpi ,,,,pomocy''''

Moderator: ekspert_PK

ocieranie się Karpi ,,,,pomocy''''

Postprzez właściciel Hodowli » Pon Lut 21, 2011 9:45 pm

Koledzy mam prośbę , jestem od kilku lat Hodowcą ryb materiału zarybieniowego w woj. Pomorskim zajmuje się Karpiem, mam kłopot
niedługo zaczną się odłowy i sprzedaż materiału zarybieniowego , posiadam (magazyno-płuczki) betonowe wielkości 6-8 tyś litów ,karpie góra 2 tygodnie mogą w nich pływać później zaczynają się obcierać i wchodzi pleśniawka , więc szybko muszę z nimi uciekać .
Jakie macie metody wykładania betonów żeby można było je dłużej trzymać , myślę nad różnymi rzeczami wyłożyć ściany deskami , folią lub siatką żeby się nie obcierały. Powiem że woda jest źródlana bardzo czysta. Jakie macie metody żeby rybę dłużej przetrzymać na betonie chodzi tylko o Karpia.
Pozdrawiam. Dziękuje za pomoc
właściciel Hodowli
 

Re: ocieranie się Karpi ,,,,pomocy''''

Postprzez Gość » Pon Lut 21, 2011 9:51 pm

Wyłóż gumą, jeśli masz do niej dostęp.
Gość
 

Re: ocieranie się Karpi ,,,,pomocy''''

Postprzez właściciel Hodowli » Pon Lut 21, 2011 9:57 pm

jaka cena jest tej gumy 1 m2 taka niebieska do basenów do pływania tak
właściciel Hodowli
 

Re: ocieranie się Karpi ,,,,pomocy''''

Postprzez Gość » Pon Lut 21, 2011 10:07 pm

Guma jest grubości kilku centymetrów, czarna. Nie wiem niestety gdzie ją w tej chwili można nabyć i ile za metr kwadratowy.
Gość
 

Re: ocieranie się Karpi ,,,,pomocy''''

Postprzez kiwi » Pon Lut 21, 2011 10:37 pm

Chemia S.A Poznań, Św.Michała 100
Tam pytaj, kiedys widziałem.
kiwi
 

Re: ocieranie się Karpi ,,,,pomocy''''

Postprzez właściciel Hodowli » Sob Mar 05, 2011 8:38 pm

ponawiam pytanie, może jakieś inne metody pokrycia betonu oprócz gumy , koledzy proszę o pomoc
właściciel Hodowli
 

Re: ocieranie się Karpi ,,,,pomocy''''

Postprzez Gość » Sob Mar 05, 2011 11:43 pm

Kolego idąc tym tropem , polecam oplandekowanie ich , koszt ok 25 zł m2 , z tego co piszesz płuczki masz niewielkie więc nie będzie drogo. Firma zgrzeje ci idealnie na wymiar. Pozdrawiam
Gość
 

Re: ocieranie się Karpi ,,,,pomocy''''

Postprzez jjj. » Wto Mar 08, 2011 8:55 pm

wyłóż dno płuczki płytkami ceramicznymi kapitalna spraw , raz płacisz a masz na długie lata. karp może pływać cały rok czyściutki
jjj.
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości