Karmienie ryb w stawie ?

Moderator: ekspert_PK

Karmienie ryb w stawie ?

Postprzez waesz123 » Śro Mar 21, 2012 9:20 pm

Hej mam jednym stawie karpie liny amury tołpygi karasie płocie wzdręgi czy będzie dobre karmienie ryb takim czymś jak soja,łubin,kukurydza,pszenica i najlepiej w jakiej postaci ja zamierzam w śrucie parzonym . Polećcie mi czym karmić żeb y były najlepsze przyrosty ?
waesz123
 
Posty: 18
Rejestracja: Sob Mar 17, 2012 10:09 am

Re: Karmienie ryb w stawie ?

Postprzez Gość » Śro Mar 21, 2012 11:51 pm

Aby uzyskać najlepsze przyrosty karm ryby larwami ochotki, a amura sałatą lodową.
Pozdrawiam
Gość
 

Re: Karmienie ryb w stawie ?

Postprzez troll » Czw Mar 22, 2012 7:20 am

Pellet?
troll
 

Re: Karmienie ryb w stawie ?

Postprzez wesz » Czw Mar 22, 2012 7:26 am

musisz karmić każdy gat. innym pokarmem i nie wpuszczać karpia za stół bo je jak świnia i mlaska
wesz
 

Re: Karmienie ryb w stawie ?

Postprzez Gotrek » Nie Mar 25, 2012 12:35 am

wesz napisał(a):musisz karmić każdy gat. innym pokarmem i nie wpuszczać karpia za stół bo je jak świnia i mlaska


tu to zawsze takie buractwo?
wydawało mi się że to forum rybackie a nie forum trolli...
Gotrek
 
Posty: 6
Rejestracja: Pon Lut 06, 2012 10:53 pm

Re: Karmienie ryb w stawie ?

Postprzez hrabia » Nie Mar 25, 2012 7:13 am

ostatnio niestety tak.
kolego nie musisz dokarmiać wcale zbiornik ma swoja wydajnosć naturalna,dokarmiaj ziarnem, albo pok pelnoporcjowym -granulatem,
hrabia
 

Re: Karmienie ryb w stawie ?

Postprzez r » Nie Mar 25, 2012 3:20 pm

waesz123 napisał(a):Hej mam jednym stawie karpie liny amury tołpygi karasie płocie wzdręgi czy będzie dobre karmienie ryb takim czymś jak soja,łubin,kukurydza,pszenica i najlepiej w jakiej postaci ja zamierzam w śrucie parzonym . Polećcie mi czym karmić żeb y były najlepsze przyrosty ?

Zajrzyj na stronę www.coppens.pl , w ofercie ekstrudowane pasze dla ryb.
r
 

Re: Karmienie ryb w stawie ?

Postprzez gg » Pon Mar 26, 2012 10:53 am

waesz123 napisał(a):Hej mam jednym stawie karpie liny amury tołpygi karasie płocie wzdręgi czy będzie dobre karmienie ryb takim czymś jak soja,łubin,kukurydza,pszenica i najlepiej w jakiej postaci ja zamierzam w śrucie parzonym . Polećcie mi czym karmić żeb y były najlepsze przyrosty ?

Wpuść do stawu cały atlas ryb wód polskich bo trochę gatunków Ci brakuje!Parzenie to najlepsze z ......
gg
 

Re: Karmienie ryb w stawie ?

Postprzez lechoslaw » Pon Mar 26, 2012 11:31 am

To mnie wkurza on pewnie kupil te ryby od jednego z was,co wam szkodzi zeby mu napisac kilka slow ,co I jak,zamiast pisac bzdur,dziwne podejscie w czasach gdy spada popyt na karpia,
Jakie duze masz te ryby,moze nie ma potrzeby pazyc ani gniesc ziaren.
lechoslaw
 

Re: Karmienie ryb w stawie ?

Postprzez ichtiolog » Pon Mar 26, 2012 1:48 pm

Proszę o kontakt na PW! bądź podanie e-mail. Szczegóły : powierzchnia stawu (ha) , dopływ , obsada (kiedy, ile, etc.etc.),produkcja(staw nowy czy w użytkowaniu), warunki odłowu, stan obecny,być może pomogę .Proponuję nie czytać odpowiedzi od nie zarejestrowanych na forum (kolor czarny).
Pozdrawiam!
ichtiolog
ichtiolog
 
Posty: 22
Rejestracja: Pon Mar 01, 2010 2:15 pm

Re: Karmienie ryb w stawie ?

Postprzez mariusz_k86@wp.pl » Pią Lip 11, 2014 7:36 pm

kukurydza cale ziarna ryby muszą być większe jak 300 deko. jęczmień pszenica tez w calosci i to wszystko chyba ze cie stać pasza aleraqua 130 zl za worek 25 kg wszystko w temacie.u mnie tak to wyglada zeby nic sie nie marnowalo i nie gnilo pozdro
https://www.youtube.com/watch?v=sk-zOFC7rV0
mariusz_k86@wp.pl
 

Re: Karmienie ryb w stawie ?

Postprzez Gość » Nie Lip 13, 2014 4:28 pm

Kolego. To nie forum akwarystyczne, ale dla hodowców. Jak coś piszesz, niech wnosi to jakąś wiedzę, a nie odświeżasz stare kotlety przy pomocy bzdur. Podręcznik dla studentów, praca zbiorowa pod redakcją Andrzeja Rudnickiego podaje, że ziarna łubinu (niewiele mniejsze od ziaren kukurydzy) można podawać w całości karpiom o masie 250 g. Polscy hodowcy uzyskiwali dobre wyniki , zadając całe ziarno łubinu karpiom o masie już 150 g strona 327. Jak się to ma do Twoich ryb, które muszą mieć ponad 3 kg ?
Tak poza tematem. Gdzie można kupić takie sandały i skarpetki ?
Gość
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

cron