Kormorany na Białorusi

Moderator: ekspert_PK

Kormorany na Białorusi

Postprzez Białoruś » Wto Cze 19, 2012 8:53 pm

Na Białorusi nieznani sprawcy brutalnie okaleczyli pisklęta kormoranów, obcinając im dzioby. Ptakom grozi śmierć głodowa.
Tygodnik "Nasza Niwa" informuje, że w okolicy jeziora w rejonie czasznickim na północnym-wschodzie kraju setce młodych kormoranów rybacy odcięli dzioby. Znaleziono również dziesiątki zniszczonych gniazd tych ptaków . Autor artykułu pisze, że kormorany zjadają dużo ryby, dlatego miejscowe gospodarstwa rybackie płacą nagrody za ich zabicie . Za każdego ptaka można otrzymać od 25 do 50 tysięcy rubli czyli od 10 do 20 złotych. Potwierdzeniem uśmiercenia kormoranów mają być ich odcięte nogi lub dzioby.
Według białoruskich ornitologów w ubiegłym roku na Białorusi zabito do 10 tysięcy kormoranów i siwych czapli. "Jednak po raz pierwszy zrobiono to w tak barbarzyński sposób - pokaleczone pisklęta umrą śmiercią głodową"- czytamy na stronie internetowej tygodnika, który opublikował również wstrząsające zdjęcie młodego ptaka z odciątą górną częścią dziobu.
Białoruś
 

Re: Kormorany na Białorusi

Postprzez Zielony » Czw Cze 21, 2012 10:12 am

Dobrze, że Polska, to nie Białoruś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zielony
 

Re: Kormorany na Białorusi

Postprzez gad » Czw Cze 21, 2012 12:11 pm

Ty ...(admin)................. zielony na przeszpiegi tu wlazles na forum? wbij se ...(admin)............ ze te gnidy czarne wycinaja za 100 000 000 zotych nie rubli, ryb rocznie.
wiele gospodaestw ledwie dykwi w tym brutalnym panstwie durnego prawa. .....(admin)................ z ta czerna gadzina posiedziec.
gad
 

Re: Kormorany na Białorusi

Postprzez Gość » Czw Cze 21, 2012 8:18 pm

Amen.
Gość
 

Re: Kormorany na Białorusi

Postprzez gosciu » Pią Cze 22, 2012 7:46 am

Na wyspach brytyjskich kormoran zostal objety ochrona duzo wczesniej,efekty sa widoczne od kilku lat ,praktyczie nBRAK bialej ryby co za tym idzie drapieznika ,na brzegach usychajace drzewa na ktorych gniazdowaly kormorany(odchody),trwa debata co z tym zrobic.jeśli to jest rownowaga biologiczna ...
gosciu
 

Re: Kormorany na Białorusi

Postprzez Gość » Pią Cze 22, 2012 10:03 am

My na naszym terenie problem kormorana rozwiązaliśmy wspólnie z przyrodnikami. Ustaliliśmy, że największe kolonie znajdują się w dorzeczu dwóch dużych rzek. Z przyrodnikami uzgodniliśmy strategię działania. Ok. 10 lat temu postanowiono introdukować na te tereny norkę amerykańską. Przyrodnicy posiadali olbrzymie środki państwowe tak więc sprawa ruszyła bardzo szybko. Zrobiono nawet specjalne budki dla nich, części założono nadajniki. Aby akcja była jeszcze bardziej skuteczna, zgodzono się, kilkanaście kilometrów z biegiem rzeki od tego terenu, na założenie największej fermy norki amerykańskiej w Polsce. Oprócz dzikiej odmiany zasililiśmy ten teren zbiegami odmian hodowlanych ( brąz, platyna biała).
Przez pierwsze lata norka zżarła wszystko co na ziemi. Jak już sobie z tym poradziła wlazła na drzewa i zżarła KORMORANY. Z norką rybacy radzą sobie bez problemu. Zimą przychodzi w biały dzień na bazę wyżerać psom karmę z misek. Tak więc zlikwidować ją można bardzo szybko.
Bardzo więc proszę rybaków aby nie psioczyli na przyrodników i brali przykład naszej współpracy. :)
Gość
 

Re: Kormorany na Białorusi

Postprzez Gość » Pią Cze 22, 2012 10:22 am

Jeszcze jedno. Teraz wspólnie z przyrodnikami prowadzimy jeszcze dwie akcje, które jeśli zakończą się sukcesem będą miały pozytywny wpływ na naszą branżę.
Jedna z nich realizowana jest pod kryptonimem "wypaść foce spod ogona", a druga "i wilki syty i grobla cała"
Pozdrawiam
Gość
 

Re: Kormorany na Białorusi

Postprzez Gość » Pią Cze 22, 2012 10:26 am

Gość napisał(a):Jeszcze jedno. Teraz wspólnie z przyrodnikami prowadzimy jeszcze dwie akcje, które jeśli zakończą się sukcesem będą miały pozytywny wpływ na naszą branżę.
Jedna z nich realizowana jest pod kryptonimem "wypaść foce spod ogona", a druga "i wilk syty i grobla cała"
Pozdrawiam
Gość
 

Re: Kormorany na Białorusi

Postprzez Grzegorz0_4 » Pią Cze 22, 2012 1:14 pm

Dzień Dobry, proszę o szczegóły akcji " grobla cała" , jesli to możliwe.
Pozdrawiam
Grzegorz0_4
 
Posty: 173
Rejestracja: Pią Cze 03, 2011 8:07 am

Re: Kormorany na Białorusi

Postprzez Gość » Pią Cze 22, 2012 3:15 pm

Wspieramy jak możemy "zielonych" w sprawie zwiększenia populacji wilków w Polsce. Akcja idzie dość wolno, ale w dobrym kierunku. Naszym celem jest doprowadzenie do sytuacji jedna wataha w jednym nadleśnictwie. Jak wiemy jedynym naturalnym wrogiem bobra jest wilk. Można powiedzieć, że bóbr to jego przysmak i na dodatek łatwy do upolowania. Będziemy mieli wilki, które nie zaszkodzą rybom, a pozbędziemy się problemu bobra.
Bardzo prosimy wszystkich o wsparcie akcji "i wilk syty i grobla cała"
Pozdrawiam
Gość
 

Re: Kormorany na Białorusi

Postprzez stary » Nie Cze 24, 2012 10:47 am

Tak z ryb dennych nie jedno jezioro oczyszczone ale mozliwosci tego powietrznego żarloka nie zna nikt wystarczy zapserwowac np wrony 100szt z hektara zasiewu po paru dniach wybierze wiekszosc ziarna.Tak samo dzieje sie w wodzie ale tego nie widac dlatego tematu nie ma!Tak zostało zjedzone np jeziorsko 4.200ha miejscowa tuczarnia tego ptaka w sile ponad 5tys szt ma sie dobrze bo miejscowi ornitolodzy utworzyli im 3 gwiazdkowy hotel nawet turysta nie może sie tam zbliżyc.Przykłady można mnożyć.Nasze organizacje rybackie co? ... Jak zawsze nic."Każdy sobie rybkę skrobie".Polsko spoko..... .
stary
 

Re: Kormorany na Białorusi

Postprzez maniek » Pon Cze 25, 2012 8:32 pm

Gość napisał(a):Wspieramy jak możemy "zielonych" w sprawie zwiększenia populacji wilków w Polsce. Akcja idzie dość wolno, ale w dobrym kierunku. Naszym celem jest doprowadzenie do sytuacji jedna wataha w jednym nadleśnictwie. Jak wiemy jedynym naturalnym wrogiem bobra jest wilk. Można powiedzieć, że bóbr to jego przysmak i na dodatek łatwy do upolowania. Będziemy mieli wilki, które nie zaszkodzą rybom, a pozbędziemy się problemu bobra.
Bardzo prosimy wszystkich o wsparcie akcji "i wilk syty i grobla cała"
Pozdrawiam



JAJA SOBIE Z NAS ROBISZ???
maniek
 


Wróć do Forum Rybaków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości